Украина и Беларусь

Украина и Беларусь

среда, 13 августа 2014 г.

"Зайчики", Лукашенко та ліс

З чим українці асоціюють Білорусь, а білоруси - Україну

Неочікувано нам юнкорнам, пощастило стати учасниками міжнародного семінару з медіаосвіти, на якому випала нагода тісно співпрацювати з білоруською делегацією.
Білорусів та українців вже давно називають братерськими народами. Але що ми знаємо один про одного? Наскільки добре відомі нам наші сусіди?
Щоб з'ясувати це для себе, ми вирішили провести невелике дослідженння і поставити кілька запитань учасникам семінару, білорусам і українцям. Всього їм було поставлено по 10 запитань:
1. Назвіть столицю обох країн.
2. Національна валюта країн.
3. Яка офіційна мова.
4. Хто є президентом.
5.Яка національна страва.
6. Назвіть хоча б одного відомого письменнникка.
7. Назвіть хоча б одного видатного історичного діяча.
8. Назвіть будь-який відомий бренд.
9. Назвіть які-небудь найцікавіші міста країни.
10. Назвіть відомого для вас виконавця.
Підсумки опитання ви можете бачити на діаграмі.


Було опитано 5 українців і стількі ж білорусів, якім було поставлено по 10 питань. У результаті , українці відповіли правильно на 31 питання, і мали 29 неправильних відповідей. Білоруси правильно відповіли на 50 питань, неправильних відповідей в них виявлено лише 10.
Як з'ясувалося, українцям складно було відповісти на запитання про своїх сусідів. На відміну від білорусів, які відповіли на більшість питань.
Найбільш здивувало те що, що значна кількість українців дали не вірні відповіді на поставлені їм запитання. На думку українців, білоруська валюта називається «зайчики», практично ніхто з українських респондентів не зміг назвати ані білоруського письменнника, ні історичної особи, ні відомого бренда. Білоруси у свою чергу називали Тараса Шевченка, Лесю Українку, Івана Франка, Океан Ельзи, Nemiroff, Рошен,Юлію Тимошенко та Арсенія Яценюка.
  Також в результаті опитування ми з'ясували, що у представників української делегації Білорусь асоціюється з бульбою, лісом та президентом, добрими людями, партизанами. Для білорусів же Україна - це в першу чергу асоціації з морем, прагненням до волі, співочим народом та безкраїми просторами.
Як бачите, хоч і живемо ми поруч, як сусіди, маємо багато чого спільного в історії,  культури і  традиціях, але знаємо один одного  недостатньо добре, іноді просто за чутками  або стереотипами.  Як добрі сусіди запрошуємо вас в Україну, щоб пізнати вас краще!


Яку професію обрати?

Ми вирішили порівняти ТОП-10 найактуальніших професій в Україні та Білорусі. Ми взяли найбільш затребуваний фах станом на 2014 рік, і з цього зробили висновок, що наші країни на даний час потребують фахівців з ІТ-технологій, менеджменту, інженерії та юрисдикції.
Давайте ж дізнаємося, .що роблять люди цих професій:

Юристи
Юристів зараз дуже багато, але хороших, як і раніше, мало. До речі, ця професія знову стане елітарною: держава з кожним роком все більше урізує бюджетні місця у вишах за цією спеціальністю.
Програмісти
Це зрозуміло - програмами користуются всі, а написати їх можуть лише одиниці. Ось за цими одиницями і полюють кращі вітчизняні та зарубіжні компанії.
Менеджери
Знайти хорошого фахівця, на якого можна покластися, і узяти до себе на роботу - не так вже і легко. Саме тому, можливо, в близькому майбутньому ця професія буде досить потрібна. 

Інженери
Хороші інженери потрібні майже усім країнам. А як же без доріг і мостів?Інженери входять до найдефіцитніших фахівців, тобто, вони дуже потрібні.

 
 Також ми вирішили заглянути в майбутнє. Через 4-5 років за даними журналу "Forbes" Україна  потребуватиме спеціалістів в області медицини, програмування, інженерії та нанотехнологій. А в Білорусі в майбутньому затребуваними стануть спеціалісти в галузі легкої промисловості. Тож бажаємо успіху у виборі майбутньої професії!

Марафон країн: місця України і Білорусі в рейтингах

Ми вирішили порівняти 2 країни, а саме Україну та Білорусь. Які місця займають ці 2 країни в світових рейтингах створених в міжнародних організаціях?
Що стосується свободи слова Україна лідирує з великим відривом, що можна сказати й про демократію. Білорусії залишається лише сподіватися на краще. Жахливіше за все і в Україні і в Білорусі, є проблема з підключенням до системи елекстропостачання. В Україні проблема з отриманням дозволу на будівництво. Білоруси, в цьому сенсі, випереджають і українців і навіть росіян, тому що в багатьох регіонах Білорусії мало корисних копалин та багато землі просто пустують. Що ж стосується рівня життя, то з рейтингу ми можемо зрозуміти, що білоруси значно щасливіші. Але в свою чергу розуміємо, що українці перемагають в таких позиціях, як свобода подорожей та швидкість інтернету. Тож побажаємо успіху нашим країнам, щоб вони піднялися у рейтингу.

Ціна освіти

А скільки б ви заплатили за навчання?

Якщо ви хочете навчатися у найпрестижнішому ВНЗ країни, то повинні мати відмінні знання або платити гроші. Найпопуляршіний університет України - КНУ імені Тараса Шевченка пропонує вивчитися на бакалавра, спеціаліста та магістра приблизно за 1100 дол. США. А найпопулярніший у Білорусії - Білоруський Державний Університет пропонує вивчитися на цих ступенях освіти приблизно за 1200 дол. США за рік. Тож ви можете навчатися або в Україні, або поїхати до БДУ. Вибір стоїть за вами та вашими фінансами.